Czym charakteryzuje się dobra szwalnia?

Szycie ubrań na miarę w szwalniach w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Chociaż odzież produkowana od podstaw przez profesjonalne zakłady krawieckie jest zdecydowanie droższa od tej oferowanej przez sklepy sieciowe, dziś jest tak chętnie kupowana przez wzgląd na: trwałość, precyzję wykonania, niepowtarzalny wygląd oraz wysoką jakość zarówno materiału, jak i samej usługi.

Dobra szwalnia, czyli jaka?

1. Dobre zakłady krawieckie zajmują się produkcją odzieży z różnego rodzaju tkanin i wyrobów przemysłu włókienniczego wytwarzanych z włókien. Choć zdarza się, że działają pod własną marką, najczęściej szyją ubrania dla:

– indywidualnych klientów,

– firm,

– projektantów, którzy nie mają odpowiedniego zaplecza technicznego,

– producentów odzieży.

2. Profesjonalne szwalnie, takie jak Litalia znajdująca się na terenie województwa łódzkiego, specjalizują się przede wszystkim w szyciu usługowym ubrań. W ofercie tego zakładu znajdują się również przeszycia Łódź ubrań damskich, męskich oraz dziecięcych w Łodzi.

– bluzek,

– sukienek,

– żakietów,

– koszulek,

– bluz.

3. W szwalniach odzież szyta jest:

– z każdego rodzaju materiału dostarczonego przez klienta,

– zarówno na podstawie gotowych wykrojów przygotowanych przez zlecającego, jak i projektów zrealizowanych od podstaw przez doświadczonych pracowników zakładu,

– we wszystkich rozmiarach, mając na uwadze anatomię ludzkiego ciała (indywidualną budowę).

4. Wykwalifikowany personel zakładu krawieckiego nie tylko uszyje ubranie, lecz także wykona wzór, wykrój, wyprasuje i spakuje gotową odzież.

5. Park maszynowy profesjonalnej szwalni składa się z kilkunastu nawet stanowisk i różnego rodzaju maszyn do szycia, takich jak:

– dwuigłówka,

– overlock,

– stębnówka,

– podszywarka,

– lamowarka.

Na co zwrócić uwagę planując założenie szwalni?

1. Niezależnie od zakładanego obszaru działania szwalni, zanim przedsiębiorca zdecyduje się na otwarcie działalności w branży krawieckiej, warto zaznajomić się uprzednio z rynkiem i potencjalnym odbiorcą, po to by zorientować się, na jakie dokładnie produkty jest obecnie największe zapotrzebowanie.

2. Niezwykle istotne jest odpowiednie wyposażenie zakładu w niezbędne maszyny do szycia i akcesoria. Muszą to być urządzenia specjalistyczne, nieawaryjne, precyzyjne, dobrej jakości, które usprawnią i przyspieszą pracę.

3. Sukces szwalni w ogromnej mierze uzależniony jest od pracowników. W zakładzie krawieckim powinni pracować doświadczeni krawcy.

4. Ważna jest również lokalizacja. Dobrze żeby szwalnia znajdowała się w miejscu, do którego z łatwością można dojechać nie tylko prywatnym samochodem, lecz także środkami transportu miejskiego.

5. Same pomieszczenia powinny być przestronne i dostosowane do tego typu działalności.