Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej – przebieg procesu

Rynek małych oraz średnich firm w Polsce rozwija się bardzo prężnie, z tego powodu, możemy zaobserwować wzrost liczby przedsiębiorstw specjalizujących się w usługach prania i czyszczenia tapicerki samochodowej oraz meblowej. Usługi świadczone przez profesjonalne ekipy są całkowicie bezpieczne nie tylko dla ludzi użytkujących konkretny sprzęt, lecz również dla samych mebli i wyposażenia auta. Cennik prania tapicerki w Warszawie oscyluje wokół kilkuset złotych w zależności od wielkości i ilości odświeżanego sprzętu. Jak wygląda proces czyszczenia?

Proces prania i czyszczenia tapicerki samochodowej

W czystym, odnowionym wnętrzu samochodu, podróż jest bardziej komfortowa i przyjemna, choćby z tego powodu warto zdecydować się na skorzystanie ze świadczeń firmy, która zajmuje się praniem tapicerki. Najczęściej odświeżamy wnętrze auta pod koniec jesieni, a także przed nadejściem lata lub wystawiając pojazd na sprzedaż, każdy okres jest jednak dobry, by zatroszczyć się o jego wygląd. Jaki jest przebieg czynności wykonywanych podczas usuwania przybrudzenia i nieprzyjemnego zapachu?

1. Cały proces rozpoczyna się od całkowitego i starannego odkurzenia wnętrza samochodu.

2. Następnie należy określić stopień zaplamienia materiału.

3. Po scharakteryzowaniu wszelkich zabrudzeń, dopasowuje się odpowiednie produkty piorące.

4. Po pełnej ocenie, można przejść do naniesienia środków piorących i roztarcie ich w przybrudzonych miejscach.

5. Kolejnym krokiem jest odczekanie takiej ilości czasu w ciągu, którego wszystkie zanieczyszczenia zostaną rozpuszczone przez użyte preparaty.

6. Później dochodzi do wypłukania brudu za sprawą ekstrakcji.

7. Jedną z końcowych czynności jest zrewidowanie każdego z czyszczonych elementów.

8. W razie znalezienia ewentualnych plam należy je usunąć.

9. Proces czyszczenia polega na kompletnym odczyszczeniu i odtłuszczaniu szyb oraz wszystkich elementów wykonanych z plastiku, a następnie tapicerki.

10. Zwieńczeniem procesu z reguły jest ozonowanie, które dodatkowo eliminuje bakterie.

To, jak długo dana tapicerka będzie schła, zależy nie tylko od poziomu jej ubrudzenia, lecz także od panujących warunków klimatycznych. Latem czas schnięcia to maksymalnie cztery godziny, zaś w zimne dni, wysychanie wydłuża się nawet do dwudziestu czterech godzin. Usuwanie zabrudzeń w ten sposób nie doprowadza do przemoczenia siedzeń, a kompleksowe mycie gwarantuje absolutną czystość i przyjemny zapach.