Jak zorganizować stoisko targowe?

Każdy przedsiębiorca, który pojawia się na targach z własną propozycją wystawienniczą, wie, że aby przyciągnąć do stoiska odbiorców, musi zaaranżować ciekawą, intrygującą, a czasem nawet szokującą przestrzeń. Nie chodzi jedynie o estetycznie i poprawnie urządzoną zabudowę z punktem informacyjnym i widocznym logo firmy. Na co wystawca powinien zwrócić szczególną uwagę?

Jak zaaranżować stoisko targowe?

Zapewne wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie, jak zaaranżować, wpisujące się w kanony, stoisko targowe, które będzie na tyle atrakcyjne dla klientów, że na długo po wydarzeniu jeszcze zostanie w ich pamięci.

Przestrzeń wystawiennicza powinna, jako całość być spójna, zrozumiała, a każdy element budujący ogół, powinien być użyteczny. Bardzo ważny jest sam koncept, który musi podkreślać charakter przedsiębiorstwa, a także przedstawianego produktu. Dlatego też, taką popularnością cieszą się specjaliści zajmujący się tworzeniem stoisk targowych, którzy orientują się w innowacjach i panujących trendach, a także cechują się pomysłowością. Jedną z takich firm jest http://www.expotextil.pl

Obecnie ucieka się od jednolitości i masowości, a stawia się na oryginalność i różnorakość. Prezentacja zabudowy musi być nieprzeciętna, indywidualna, wymykająca się z ciasnych ram gotowych szablonów. Niekonwencjonalność stoiska objawia się połączeniem struktury z kolorem i oświetleniem. Kolorem nie tylko samej przestrzeni, lecz również powstałym przy użyciu gry świateł, jak również dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii i wszelkiego rodzaju interaktywnych paneli. Można postawić na kolorystykę stonowaną, lecz także na intensywne, jaskrawe barwy, które na pewno zwrócą uwagę na wyjątkowość i odmienność stoiska.

Czasem warto zbudować stoiska na zasadzie kontrastów: kolorytu czy kształtu. Kolor może być potraktowany jedynie, jako dopełnienie całości, jako spójny element konkretnego stylu bądź materiału np. drewnianego, lub jako wyróżniający się detal. Tworzywo, które zostanie wybrane, powinno być szczególnie przemyślane. Można pokusić się również o łączenie ze sobą materiałów, jak choćby metalu z drewnem.

Równie istotne jest oświetlenie, które odgrywa szczególną rolę konceptualną. To światło buduje nastrój stoiska, uwypukla architekturę oraz podkreśla określone elementy np. wystawiany produkt.