Meble kuchenne na zamówienie

Z wielką starannością zawsze wybieramy meble kuchenne. Jedno z pytań, jakie pojawia się przy wyborze, to czy będą one na tyle wytrzymałe, że sprostają wszystkim wymaganiom. Jakie fronty wybrać do swojej kuchni? Żeby dobrze dopasować fronty do swojej kuchni należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak kształt, kolor, ozdoby, koszt oraz odporność materiału, z jakiego są wykonane na działanie zmiennej temperatury, wilgoci. Te pytania pomogą w znalezieniu trwałych frontów, odpornych na uszkodzenie. Jeśli chodzi o zdobienia najprostsze, gładkie fronty jest najłatwiej utrzymać w czystość, ale jest możliwość wstawienia dodatkowych ozdobnych elementów, albo wstawek z szyby, czy nawet śmiałych elementów kwiatowych.

Z jakich materiałów można wykonać fronty kuchenne? Producenci pracują nad tworzeniem nowych rozwiązań, dzięki którym powstawanie frontów kuchennych będzie jeszcze bardziej efektowne. Popularne materiały wykonawcze to:

  • Drewno- jest materiałem twardym, a szafki i blaty wyglądają pięknie. Trzeba jednak pamiętać, że surowiec ten może zarówno ulec wysuszeniu, jak i przemoczeniu, co może powodować wypaczanie drzwi. Przy dużej ekspozycji na słońce jest ryzyko zmniejszania intensywności kolorów. Ale ogromnym plusem jest to, że łatwo można dokonać renowacji. Poza tym drewno daje niesamowity efekt wizualny i pasuje właściwie do wszystkiego.
  • Płyty drewnopochodne- są to najczęściej stosowane materiały w tworzeniu frontów. To płyty wiórowe i MDF. Do zalet na pewno należy ich duża wytrzymałość na szkodliwe czynniki, łatwość w utrzymaniu czystości, jak również niewygórowana cena. Sprawdzają się one świetnie w kuchniach zarówno wykonanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.
  • Stal- alternatywą dla drewna coraz częściej staje się stal. Materiał ten jest odporny na wilgoć i zniszczenia, dzięki czemu można zamontować go na długi okres bez ryzyka, że szybko się zniszczy. Poza tym wizualnie prezentuje się pięknie, można powiedzieć dostojnie.
  • Szkło- jest materiałem niestabilnym. Najczęściej stosuje się go oprawionego w ramy. Niestety, chociaż materiał ten wygląda ładnie, istnieje ryzyko uszkodzenia go lub całkowitego zniszczenia. Dla fanów szkła znaleziono rozwiązanie w postaci laminatu polimerowego, który wygląda jak szkło, ale nie jest podatny na tak szybkie uszkodzenia.

Podsumowanie.

Warto wiedzieć, że powyższe materiały można ze sobą łączyć, w taki sposób, żeby efekt końcowy był zachwycający, a kuchnia spełniała swoje praktyczne zadanie. Ważne jest, żeby materiały ze sobą nie konkurowały. Trzeba również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy jednolitą fakturę, czy stawiamy na ich łącznie. Przy tego rodzaju sytuacjach warto sobie uświadomić, ze jest to dozwolone, ale w granicach rozsądku. Żeby nagle nie okazało się, że każda szafka i blat ma inną fakturę i jest innego koloru. Dlatego odrobina szaleństwa jest jak najbardziej wskazana, pamiętajmy jednak, że nie musimy stosować wszystkich możliwości dostępnych na rynku, ponieważ jest ich bardzo dużo.