poduszka dla niemowlaka

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka – jaką wybrać?

Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny często wywraca świat młodych rodziców do góry nogami. Starają się robić wszystko, by ich maluszek prawidłowo się rozwijał. W tym celu kupują wiele przydatnych gadżetów, które mają za zadanie pomóc noworodkowi zdrowo rosnąć. Wiadomo, że niemowlę większość czasu spędza na spaniu, właśnie dlatego powinno się w szczególności zadbać o to, by miało one odpowiednią poduszkę. Najlepiej sprawdzają się te ortopedyczne. Czym kierować się podczas wyboru? Oto kilka wskazówek.

Poduszka ortopedyczna dla niemowlaka – na co zwrócić uwagę?

Obecnie na rynku można znaleźć całe mnóstwo poduszek ortopedycznych dla dzieci. Różnią się one ceną, materiałem, z którego są wykonane, rozmiarem, czy posiadanymi certyfikatami. Właśnie dlatego osoby, które nie mają rozeznania w temacie, często długo głowią się nad tym, jaki model wybrać. Podczas podejmowania decyzji warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych aspektów.

Rozmiar i kształt poduszki

Aby poduszki ortopedyczne spełniały swoje podstawowe zadania, czyli chroniła kręgosłup i główkę dziecka, powinna charakteryzować się odpowiednim kształtem – być dobrze wyprofilowana i dopasowana do kształtu ciała niemowlęcia. Ważny jest również rozmiar. W ciągu pierwszych miesięcy życia dziecko rośnie szybko, dlatego dobrze, zdecydować się na zakup poduszki w uniwersalnym rozmiarze, które po przewróceniu na drugą stronę będzie rosła razem z maluszkiem. Dobrze jest również sprawdzić rodzaj wypełnienia. Ze względu na podatność małych dzieci na alergię, wsad powinien być wykonany z materiałów hypoalergicznych.

Bezpieczeństwo kluczem do sukcesu

Przed dokonaniem zakupu należy zorientować się, czy wybrany przez nas model jest w pełni bezpieczny. Dobra poduszka ortopedyczna dla niemowlaka powinna posiadać certyfikaty i atesty potwierdzające bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą malucha. Ze względu na to, że dziecko będzie spędzało na niej dużo czas, warto zadbać o to, by produkt był miły i delikatny w dotyku, co sprawi, że nie będzie podrażniał delikatnej jeszcze skóry.