generatory prądotwórcze

5 zalet generatorów prądotwórczych

Każdy z nas nie raz spotkał się z sytuacją, w której zabrakło prądu. Burza, silny wiatr lub masywne opady śniegu, który zalegając na liniach wysokiego napięcia uszkadza je lub zrywa. Kilkugodzinne oczekiwanie na wznowienie dostaw prądu, szczególnie zimą z pewnością nie należy do przyjemnych. Poza brakiem światła, dotkliwie odczuwamy skutki niedziałającego pieca, pompy wody, lodówki czy kuchenki elektrycznej. O ile sporadyczne i krótkotrwałe przerwy w dostawach prądu można łatwiej znieść, o tyle częste awarie mogą skutecznie zdezorganizować życie. Wszystkich tych niedogodności można uniknąć dzięki agregatom prądotwórczym, które w ostatnich latach zyskały na popularności wśród mieszkańców domów jednorodzinnych. Niegdyś bardzo duże i ciężkie urządzenia stosowano głównie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, szpitalach, dużych sklepach. Dziś ceny znacznie spadły umożliwiając osobom prywatnym zaopatrzenie swojego gospodarstwa domowego w takie dodatkowe źródło prądu. Generatory prądotwórcze to urządzenia, które są w stanie uratować niejedną “kryzysową” sytuację. Poznaj zalety tych urządzeń!

  1. Niezawodność – agregaty to samodzielne urządzenia, na które nie mają wpływu trudne warunki atmosferyczne czy też awarie sieci. Wystarczy uzupełnić zbiornik paliwa lub gazu a urządzenie bez problemu wygeneruje prąd. Dobrej jakości agregaty zapewniają pracę w każdych warunkach, wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją i okresowo sprawdzać stan techniczny urządzenia a prąd uzyskamy zawsze wtedy, gdy będzie on potrzebny. Jedyne o czym trzeba pamiętać to zapas paliwa.
  2. Oszczędność – długotrwałe przerwy w dostawach prądu mogą finansowo zaszkodzić szczególnie zakładom produkcyjnych, w których ciągłość pracy maszyn czy linii produkcyjnych jest warunkiem dotrzymania terminów. Wszelkie opóźnienia wiążą się często z dużymi karami pieniężnymi. Posiadanie agregatu jako zabezpieczenia w awaryjnej sytuacji wydaje się tu nieodzowne.
  3. Bezpieczeństwo – prawidłowe użytkowanie agregatów przez osoby dorosłe jest bardzo bezpieczne. Dużo więcej zagrożeń niesie ze sobą samodzielne tworzenie domowymi sposobami różnego rodzaju ‘przedłużaczy” w celu doprowadzenia energii elektrycznej z bardziej odległych miejsc. Szczególne znaczenie ma to w miejscach, w których przebywają dzieci.
  4. Mobilność – obecnie agregaty są wyposażone w wózek na kółkach, dzięki czemu mimo znacznej wagi można je wygodnie transportować i przemieszczać. Nieduże gabaryty ułatwiają przechowywanie ich np. w garażu. Ponadto pojawiają się coraz mniejsze i lżejsze modele, które świetnie sprawdzą podczas podróży. Wystarczy naładować wcześniej ich akumulator i cieszyć się elektrycznością nawet w plenerze.
  5. Wygoda – imprezy plenerowe w dużym ogrodzie nie muszą się już wiązać z licznymi kablami rozłożonymi pod nogami gości. Wszędzie tam gdzie potrzebne jest zasilanie, możemy postawić mały agregat, bez konieczności rozprowadzania prądu od domu po całym plenerze. Komfort jaki dają agregaty docenią również właściciele działek rekreacyjnych, na których nie ma przyłącza do sieci elektrycznej.