wirtualne biuro

Jak zaoszczędzić na firmie internetowej?

W XXI wieku istnieje realna możliwość, by prowadzić własną firmę całkowicie przez Internet, załatwiając każdy, nawet najmniejszy aspekt jej działania właśnie w sieci. Jak w prostu sposób zaoszczędzić na jej prowadzeniu bez potrzeby wprowadzania radykalnych zmian zarówno w oferowanym przez nią cenniku, jak i sposobie jej działania?

Pozbądźmy się biura!

Skoro nasza firma działa w całości przez Internet, tak właściwie moglibyśmy prowadzić ją w całości z własnego mieszkania (za które – nota bene – i tak płacimy). Niestety, nie pozwala na to polskie prawo, które obliguje nas do posiadania własnego biura wyposażonego co najmniej w skrzynkę umożliwiającą odbieranie korespondencji urzędowej. Adres biura trzeba podać już podczas składania wniosku o prowadzenie firmy i musi on być różny od miejsca zamieszkania. No, w sumie musieć nie musi, ale jeżeli chcemy „oficjalnie” prowadzić firmę z poziomu mieszkania, powinniśmy mieć na to zgodę jego właściciela (w przypadku wynajmowania go od osoby trzeciej) oraz wydzielić odpowiednią jego część w taki sposób, aby oczywiste było, że to w jej obrębie działamy z firmą.

To wszystko jest bardzo skomplikowane, jednak ludzie – jak to ludzie – znaleźli na to bardzo skuteczne i proste rozwiązanie, jakim jest wirtualne biuro. Decydując się na skorzystanie z jego dobrodziejstw tak naprawdę nie wynajmujemy lokalu pod właściwe biuro, ale kupujemy (zazwyczaj) wyłącznie skrytkę pocztową, na którą będzie przychodziła korespondencja urzędowa. Naturalnie rzecz biorąc przedmiotem zakupu jest również sam adres, który prawnie może być przez nas wykorzystywany. Naturalnie zakup samej możliwości korzystania ze skrytki pocztowej jest znacznie tańszy, niż wynajmowanie i comiesięczne dbanie o własne biuro – jest to zatem doskonała alternatywa dla osób, które męczą się koniecznością posiadania praktycznie bezużytecznego biura.

Usługi dodatkowe? Czemu nie!

Jeżeli prowadząc firmę niemal w całości Internetową mimo wszystko musisz co jakiś czas organizować spotkania biznesowe ze swoimi klientami, możesz skorzystać z opcji dodatkowych, które oferuje większość firm wynajmujących wirtualne biuro. Często oferowana jest (znajdująca się dokładnie pod adresem ze skrytki pocztowej) sala konferencyjna, do której można zapraszać klientów i z której można korzystać w niemal dowolny sposób. Co ciekawe, większość usługodawców daje dostęp do niej w standardzie, a zatem w pakiecie z samym biurem.

Czy to wszystko działa?

Jeżeli to wszystko wydaje Ci się zbyt piękne, aby było prawdziwe, musimy Cię uspokoić – wirtualne biuro jest czymś całkowicie legalnym. Jego powstanie uwarunkowane zostało co prawda przestarzałymi przepisami, nie biorącymi pod uwagę firm świadczących swoje usługi wyłącznie Internetowo, a w żadnym stopniu nie fizycznie, acz urząd nie wymaga (bo i nie może), żebyśmy byli właścicielami budynku, w którym znajduje się siedziba firmy. Jej wielkość tak naprawdę również zależy wyłącznie od nas – tak naprawdę więc nie ma się tutaj do czego przyczepić i można mieć pewność, że nikt tego nie zrobi.

Informacje dodatkowe 

Zobacz ofertę i pakiety oferowane przez wirtualne biuro w Warszawie – dowiedz się więcej.