zalety pożyczek

Jakie są zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości?

Czasami zdarza się tak, że chcąc uzyskać kredyt na dowolny cel nie uzyskujemy dogodnych warunków takiej pożyczki lub po prostu podczas wnioskowania o kredyt może okazać się, że nie mamy zdolności kredytowej. W takich przypadkach nie mamy zbyt dużego pola manewru. Alternatywą dla zbyt niskiej zdolności kredytowej jest dobranie współkredytobiorcy do swojego wniosku. Są też inne opcje o których nie każdy wie a jednak banki chętnie na nie przystają. Jedną z nich jest zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości!

Pożyczka pod zastaw domu, mieszkania, działki

W przypadku gdy jesteś właścicielem nieruchomości, działki, domu czy mieszkania możesz otrzymać pożyczkę pod jego zastaw w wysokości nawet 80% jego wartości! Dodatkowo pożyczka jaką w ten sposób możemy uzyskać zazwyczaj jest otrzymywana na dużo lepszych warunkach niż standardowo. Można ją otrzymać w zamian za zapis w księdze wieczystej danej nieruchomości. Ten rodzaj pożyczki jest często jedynym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą otrzymać ze względu na zbyt niską zdolność kredytową danej kwoty. W przypadku firm, taka kwota pożyczki może osiągnąć nawet kilka milionów złotych. Warto pamiętać także o tym, że sam zapis w księdze wieczystej nie zmienia w żaden sposób naszych praw do danej nieruchomości, której w dalszym ciągu pozostajemy właścicielami.

Zalety pożyczek pod zastaw nieruchomości

Do zalet tego rodzaju pożyczki należy zaliczyć to, że tak jak kredyt gotówkowy może być przyznany na dowolny cel. Nie musimy więc podczas składania wniosku deklarować na co przeznaczymy daną kwotę, czy będzie to zakup nieruchomości, remont czy wyjazd. Nie musimy też w żaden sposób rozliczać się czy przedstawiać dokumentów zakupowych. W tej kwestii jest pełna dowolność co jest niewątpliwym uproszczeniem i zaletą takiego rozwiązania. Kolejnym atutem jest to, że ten rodzaj pożyczki może zostać udzielony na znacznie dłuższy okres niż w przypadku standardowego kredytu gotówkowego. Im dłuższy czas kredytowania, tym mniejsza rata dla kredytobiorcy.

Kolejną zaletą jest to, że właśnie w ten sposób możemy uzyskać wyższą kwotę kredytu. W przypadku kredytu gotówkowego przy dobrej zdolności możemy liczyć na 150 – 200 tysięcy złotych. W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości sprawa wygląda już zupełnie inaczej. Możemy bowiem uzyskać kwotę, która będzie stanowiła nawet 80% nieruchomości, czyli np 400, 500 czy 600 tysięcy złotych. Jedną z największych zalet takiego rozwiązania jest to, że tego rodzaju pożyczkę możemy uzyskać na znacznie lepszych warunkach. Koszty oprocentowania są niższe niż w kredycie gotówkowym. Tym samym nasz kredyt jest tańszy i dla nas bardziej korzystny, szczególnie w długiej perspektywie czasu.

Jakie dokumenty są potrzebne aby uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Chcąc ubiegać się o ten rodzaj pożyczki oczywiście należy dysponować dokumentami, które są w takim przypadku niezbędne. W pierwszej kolejności będzie to zaświadczenie o prawie własności. Oprócz tego typu zaświadczeń bank przeprowadzi normalną procedurę związaną z wnioskowaniem kredytu. W tym celu niezbędne będzie zaświadczenie o dochodach. Zazwyczaj wymagana kwota ujęta na zaświadczeniu to średnia z trzech ostatnich miesięcy wyrażona brutto oraz netto. Możemy zostać poproszeni o przedstawienie wyciągu z konta z potwierdzeniem wpływu wynagrodzenia, umowę o pracę, lub też w zależności od okresu, w którym staramy się o pożyczkę – PIT.

W procesie wnioskowania o pożyczkę ważna jest także historia kredytowa, która będzie sprawdzona w BIK. W przypadku, gdy historia nie jest dobra i widoczne są w niej opóźnienia w spłacie wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony.

Ważne jest także to, że w momencie ubiegania się o pożyczkę pod zastaw nieruchomości – dana nieruchomość, mieszkanie, działka czy dom nie może być już obciążona żadnym innym zobowiązaniem. Nie może być na tę nieruchomość zaciągnięty wcześniej kredyt hipoteczny lub inny. Sama pożyczka pod zastaw nieruchomości może zostać udzielona nam przez bank lub przez inną instytucję finansową.

Zobacz więcej

Wejdź na stronę https://pozyczpodzastaw.pl/ i sprawdź więcej informacji o pożyczkach pod zastaw nieruchomości – sprawdź, dla kogo przeznaczone jest to rozwiązanie.