sewrwis bmw

Czy serwis BMW musi być drogi?

W dzisiejszych czasach samochody, które opuszczają taśmę produkcyjną wyposażone są najnowocześniejsze systemy elektroniczne zapewniające lepsze osiągi a tym samym większy komfort i wygodę prowadzenia pojazdu. Niestety w sytuacji, kiedy pojazd ulegnie awarii tak zaawansowane technologie przerastają kompetencje lokalnych warsztatów, wówczas jednym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług popularnego ASO. Czy każda naprawa musi wiązać się z poniesieniem wysokich kosztów?

Polscy kierowcy będący właścicielami pojazdów marki BMW mają możliwość skorzystania z ASO, czyli autoryzowanych serwisów obsługi, tzw. serwisu sieciowego lub prywatnej firmy świadczącej usługi naprawy pojazdów osobowych. Które z tych rozwiązań jest najlepsze zarówno pod względem finansowym jak i skuteczności? Jak się okazuje na to pytanie nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bowiem wybór serwisu powinien być ściśle powiązany z naszymi indywidualnymi potrzebami. Serwis BMW nie zawsze musi być drogi, jednak niekiedy warto zapłacić więcej by potem móc cieszyć się w pełni sprawnym i bezpiecznym samochodem. Sprawdź usługi serwisowe BMW Stando.

Kłopotliwa elektronika…

Czym byłyby nowoczesne auta bez szeroko rozwiniętych systemów elektronicznych? Popularni producenci marek samochodowych, chcąc zagwarantować swoim klientom wysoki komfort użytkowania pojazdu coraz częściej i chętniej wyposażają nowe modele w innowacyjne technologie.Decydując się na zakup nowego pojazdu wprost z salonu, nigdy nie możemy mieć 100% pewności, że auto w najbliższym czasie nie ulegnie żadnej awarii lub wypadkowi. Choć systemy elektroniczne bardzo ułatwiają prowadzenie pojazdu, to niestety w większości przypadków to właśnie one są jedną z najczęstszych przyczyn występujących usterek. W tej sytuacji do zlikwidowania awarii niezbędne jest wykorzystanie komputera oraz specjalnego programu, te znajdują się jedynie na wyposażeniu autoryzowanych serwisów BMW. Na wizytę w ASO obowiązkowo powinni zdecydować się posiadacze nowych pojazdów, które w dalszym ciągu objęte są gwarancją producenta. Jeżeli usterka jest wynikiem kolizji drogowej, wówczas koszty naprawy pokrywane są przez firmę ubezpieczeniową.Posiadacze BMW nie objętych gwarancją również mogą oddać pojazd do autoryzowanego serwisu,wówczas muszą oni liczyć się z poniesieniem wysokich kosztów naprawy. Dlatego też świetną alternatywą dla ASO są tzw. serwisy sieciowe.

Skutecznie, bezpiecznie i tanio!

Chcąc obniżyć koszty naprawy kilku bądź kilkunastoletniego samochodu, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa warto jest skorzystać z usług serwisu sieciowego(partnerskiego). Takim serwisem jest niezależna firma, która współpracuje bezpośrednio z daną marką motoryzacyjną. Na wizytę w takim miejscu mogą zdecydować się zarówno posiadacze starszych modeli aut bez gwarancji, jak i właściciele nowych pojazdów. W tym wypadku klienci mogą liczyć na obniżenie kosztów naprawy niemalże o połowę! Serwisy sieciowe funkcjonują zgodnie z wyznaczonymi normami oraz zasadami, które są gwarancją skuteczności i szybkości działania.Mechanicy serwisów sieciowych, są pracownikami przeszkolonymi w zakresie napraw danych modeli pojazdów, dodatkowo regularnie przechodzą oni specjalistyczne szkolenia. Serwisy sieciowe BMW zaopatrzone są również w profesjonalne sprzęty i oryginalne części samochodowe, które umożliwiają bezproblemową naprawę serwisowanego pojazdu.Nie mniej jednak oddając samochód do serwisu musimy mieć na uwadze fakt, że ostateczne koszty naprawy uzależnione będą przede wszystkim od rodzaju występującej usterki.

Źródło:
www.motofakty.pl
www.wyborcza.biz