wulkanizacja wrocław

Jak zadbać o opony zimowe,aby służyły nam jak najdłużej?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale opony to jeden z ważniejszych elementów w samochodzie. Od nich tak naprawdę zależy nasze bezpieczeństwo, dlatego tak ważne jest to, żeby wybrać odpowiednie, ale też żeby odpowiednio o nie dbać. Na co zwrócić uwagę podczas doboru opon? Czy sezonowa wymiana opon Wrocław jest konieczna?

Zużycie i głębokość bieżnika

Gdy głębokość bieżnika osiągnie 1,6 mm trzeba wymienić je na nowe. Trzeba pamiętać, że głębokość i zużycie bieżnika to nie jest jedno i to samo. Prawda jest taka, że opona może nie być zdatna do użytku mimo zapasu głębokości bieżnika.

Ciśnienie powietrza w oponach

Zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie w oponach znacznie skraca ich żywotność. To, dlatego tak ważne jest to, żeby regularnie sprawdzać ciśnienie zalecane przez producenta samochodu, którym się poruszamy. Można skontrolować ciśnienie w kołach za pomocą profesjonalnego urządzenia w warsztacie, firma https://wulkanizacjawroclaw.pl wykonuje takie pomiary. Dzięki temu możemy zyskać pewność, że ciśnienie jest na dobrym poziomie. W takim warsztacie możemy wykonać też prostowanie felg Wrocław czy wulkanizację.

Wyważenie kół

Przez źle wyważone koło opona będzie zużywać się nierównomiernie, to sprawi, że szybciej się zużyje. Co ciekawe nie zawsze wyczujemy podczas jazdy, że koła są źle wyważone. To, dlatego warto od czasu do czasu odwiedzić warsztat i poprosić o sprawdzenie tych parametrów.

Geometria zawieszenia

Bez względu na to, czy jesteśmy posiadaczami nowoczesnego pojazdu ze skomplikowanych układem zawieszenia czy też nie. Warto sprawdzić geometrię zawieszenia w warsztacie posiadających czterogłowicowy tester geometrii.

Dbanie o opony, wulkanizacja Wrocław, sprawdzanie zużycia bieżnika i ciśnienia jest ważne. W ten sposób można uniknąć wielu problemów, opony na pewno dłużej nam posłużą, a my będziemy czuć się na drodze dużo bezpieczniej. Bardzo ważny jest także nas styl jazdy. Dynamiczna jazda, częste przyśpieszanie, hamowanie, buksowanie kołami na śliskiej nawierzchni, to elementy, które w dużej mierze determinują konieczność szybszej wymiany opon na nowe. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale to jaki styl jazdy mamy determinuje tak naprawdę to, jak nasz samochód szybko będzie się zużywał. Warto jeździć zatem ekonomicznie i z rozwagą, w ten sposób opony będą w lepszej kondycji i będzie można je użytkować zdecydowanie dłużej.