Lądowanie autem w rowie – gdzie szukać pomocy?

Czasem wystarczy jeden nieodpowiedni ruch kierownicą, aby stracić panowanie nad autem i wylądować w rowie. Zdarza się też, że warunki na drodze nie sprzyjają bezpiecznej jeździe – w sezonie zimowym auta, które trzeba wyciągać z zasp czy rowów są powszechnym widokiem na polskich drogach. Najczęściej, gdy przejeżdżamy obok takiego samochodu, cieszymy się w duchu, że ten problem nie dotyczy nas. Jednak może się zdarzyć, że prędzej czy później także my będziemy musieli dzwonić po pomoc drogową z poziomu rowu.

Wielu kierowców, którym zdarzy się wpaść w zaspy czy do rowu, dzwoni po kogoś znajomego, kto podjedzie z linką holowniczą i wyciągnie ich z kłopotów. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie, gdyż można spowodować o wiele więcej szkód niż korzyści. Czasem też znajdujemy się z dala od domu i znajomych i po prostu nie ma po kogo zadzwonić, wtedy konieczna będzie profesjonalna pomoc drogowa. To szczególnie ważne, gdy auto po zdarzeniu odmawia posłuszeństwa, gdyż uległo awarii lub sporemu uszkodzeniu. Wtedy potrzebne będzie holowanie auta do najbliższego warsztatu samochodowego, a nie tylko wyciągnięcie go z rowu.

Firmy, które oferują wynajem lawet czy profesjonalną pomoc drogową możemy znaleźć praktycznie wszędzie, bez względu na to, gdzie się znajdujemy i jak daleko jest od najbliższego miasta. Warto jednak szukać przede wszystkim takich usług, do których mamy najbliżej. Pomoc drogowa liczona jest kilometrami – im więcej drogi laweta będzie musiała do nas pokonać, tym więcej trzeba będzie zapłacić za te usługi. Laweta Wrocław to idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy pomocy drogowej we Wrocławiu czy w okolicy. W innych regionach kraju również warto szukać najbliższych firm. Dobrze jest mieć zawsze pod ręką namiary na sprawdzoną pomoc drogową. Nie zakładajmy, że nigdy nie będzie ona nam potrzebna – najczęściej bywa potrzebna w najmniej spodziewanych momentach, także wtedy, gdy nie możemy zajrzeć do internetu i na bieżąco znaleźć sobie odpowiedniej firmy w bliskiej lokalizacji.