Chwilę o konserwacji podwozia

Każdy z nas pragnie utrzymać swój samochód w jak najlepszym stanie technicznym. W tym celu sięgamy po różne środki i zabiegi, a także staramy dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak zadbać o nasz pojazd. Jako, że również dla nas ważnym aspektem posiadania samochodu jest odpowiednie o niego zadbanie, zdecydowaliśmy się stworzyć artykuł, który przybliży wam kwestię konserwacji podwozia.

Kiedy i z jaką częstotliwością przeprowadzać konserwację podwozia?

W przypadku nowych samochodów nie ma o co się martwić. Wyjeżdżają one bowiem z fabryk z zabezpieczonym podwoziem. Sprzedawca samochodu zadba również o to, aby odpowiedzieć na nasze pytania związane z pokryciem podwozia powłoką antykorozyjną.

Auta używane to już jednak inna „bajka”. W tym przypadku już przed zakupem należy ocenić stan blacharki, a po zamknięciu transakcji, jak wygląda warstwa ochronna. Gdy zaobserwujesz odpryski lub pęknięcia, nie czekaj, tylko jak najszybciej przystąp do działania. Zabezpieczeniem powierzchni możesz zająć się samodzielnie lub skorzystać z usług warsztatu. To już zależy od waszych preferencji. Własnoręczna konserwacja podwozia nie jest trudna, ale pochłania sporo czasu – do tego trzeba również pamiętać o zaopatrzeniu się w odpowiednie środki oraz wiedzę potrzebną do zrealizowania tej czynności. Najlepiej będzie po prostu zlecić to zadanie myjni detailingowej specjalizującej się w konserwacji podwozia – pracujący tam specjaliści wielokrotnie podejmują się tego typu działań i z pewnością poradzą sobą z konserwacją podwozia twojego samochodu. Jedną z takich firm jest myjnia ręczna Wrocław – Os Car Detailing Studio.

Jaki jest jednak najlepszy okres na podjęcie się konserwacji podwozia? Ogólnie przyjmuje się, że najlepiej jest to zrobić przed nastaniem sezonu zimowego, bo to właśnie sól drogowa w połączeniu z wilgocią sieją największe spustoszenie. Ważne jest również zachowanie trwałości zabezpieczenia, dlatego też na wiosnę należy dokładnie wymyć spód auta tak, aby pozbyć się wszelkich szkodliwych drobin. Stosując się do tych zaleceń opóźnisz pojawienie się ognisk korozyjnych i ograniczysz częstotliwość zabiegu, który zwyczajowo należy powtarzać co jakieś 5 lat – chyba że powłoka utraci szczelność wcześniej.